نشست بررسی استفاده از توموگرافی در نگهداری درختان سطح شهر

نشست بررسی استفاده از توموگرافی در نگهداری درختان سطح شهر


نشست بررسی استفاده از توموگرافی در نگهداری درختان سطح شهر

در نشست با حضور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری و نماینده هیئت علمی دانشگاه یزد، استفاده از روش توموگرافی در نگهداری درختان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد – نشست استفاده از روش توموگرافی جهت بررسی وضعیت سلامت درختان با حضور سید علیرضا رسولی رئیس سازمان و نماینده هیئت علمی دانشگاه یزد بحث و تبادل نظر شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان اینکه روش توموگرافی عبارت است از ارسال امواج به دو ناحیه یقه و نیم تنه درختان (در محل ساقه) که با استفاده از بازتاب این امواج، گراف هایی ترسیم و سپس با استفاده از نرم افزارهای تخصصی برخی پارامترها اندازه گیری خواهد شد، افزود: در این روش برای هر درخت به صورت میدانی این بررسی انجام و علاوه بر آن ارتفاع درخت، موقعیت مکانی آن و سایر اطلاعات اضافه خواهد شد که از جمله فواید این روش، تهیه شناسنامه، بررسی وضعیت مورفولوژِی، وضعیت سلامت، پیش بینی میزان مقاومت به سرعت باد و ... می باشد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت استفاده از روش های نوین در پایش درختان، عنوان کرد: علی رغم هزینه قابل توجه این طرح علمی، امیدورایم با تامین اعتبار ریالی، بلوار 22 بهمن به عنوان گزینه اولیه اجرای طرح مذکور به صورت آزمایشی اجرا شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.